קייטרינג גלאט כשר

19196454

השנה חגגנו לבני בר מצווה, כשלאחר התלבטויות רבות, פוצל האירוע לשניים – אירוע למשפחה ואירוע לחברים. פרט לכך שבזמן האירוע עם חבריו הוא יכול היה להשמיע להם את מיטב האסונות הווקאלים מבלי שאני, אשתי והדודים נסבול – המשפחה נהנתה מחגיגה שלווה, רגועה וטעימה להפליא.

למה היינו צריכים קייטרינג גלאט כשר?

הבעיה התחילה כאשר כשנה לפני כן שתיים מבנות דודתה של אשתי החלו מתקרבות לדת. אנו אומנם נחשבים למסורתיים, אך הקפדתנו בנוגע לאוכל נגמרת בהפרדת בשר וחלב, ואנו לא מהססים לנסוע בשבת – למשל. כשאמהּ של אשתי באה בדרישה לארוחה כשרה למהדרין – הדבר יצר אצלנו בלבול וקושי רב. לארגן סידור ישיבה לאירוע זה גם כך כמו לפתור סודוקו, אם תוסיפו דרישות כשרות וצניעות – הדבר כבר עובר את רמתו של "סודוקו קשה מאוד".

הבשורה הגיעה אלינו לאחר שכבר מצאנו מקום מדהים, אך נאלצנו לפסול אותו כי לא היה קייטרינג גלאט כשר. המשכנו לחפש, פוסלים עוד ועוד מקומות. מסתבר שגם בתחום המהדרין ישנם מספר רבנים – ופסיקתו של האחד בנוגע לכשרות לא תמיד מקובלת על השני. לבסוף – הגענו למקום בשם "גו קייטרינג", אשר היה מקובל על רבנים שונים, ונחשב, ללא קשר, למקום איכותי ומקצועי.

הפתעה נעימה

המסיבה של הבן עם חבריו הלכה מצוין – פרט לצלצולים באוזניים הילד (או הנער, אם נדייק) נהנה מאוד ויצא מרוצה. כעת – נותר לעבור בנעימים את האירוע המשפחתי. חשבנו כי האוכל יהיה סתמי ויגרום להשממת האירוע – אך הופתענו לטובה. מסתבר שקייטרינג בד"צ לא חייב להיות צפוי ומשעמם. לא היה מדובר בגפלטעפיש ומרק עוף – אלא באוכל הייתי מצפה למצוא על שולחות כל אירוע שאפשר יד חופשית בנוגע לאוכל, ולא התעקש על קייטרינג גלאט כשר.

מלבד האוכל המעולה, הערב לווה על ידי צוות מיומן, אשר ידע לענות לאורחים המשגיחים על שלל שאלותיהם – "האם זה בושל כך וכך זמן?", "כיצד בוצעה ההפרדה של השעטנז?" ושאר שאלות ששמעתי אותם לאחרונה כשעברתי ברבנות לכבוד החתונה.

סוף טוב הכל טוב

שני הצדדים, גם הצד של אשתי וגם הצד שלי, יצאו שמחים ומרוצים מן האירוע, ובפרט מן האוכל. בנות דודתה של אשתי (הדתיות מביניהן) באו כשהן מוכנות לכך שלא יאכלו כלום (בכל זאת, אירוע של אנשים חילוניים), אך הן שמחו לגלות כי יכלו להנות מהאוכל בדיוק כמו כל האחרים.

כשכולם התחילו להתפזר – אחת מבנות הדודה נגשה להודות לשף, ואף בקשה ממנו מספר מתכונים. מסתבר שגם בביתה לא חשבו שאפשר להכין אוכל מצוין ללא חריגה מכללי הכשרות. בני ביקש שנכין לו חריימה "בדיוק כזה", וציין כי הוא נהנה כמעט כמו במסיבה במועדון. רק כמעט – כי לא היה את דודו אהרון בפול ווליום.

אם אתם מתכננים לערוך מסיבה או אירוע – קטן או גדול שמצריכים השגחה למהדרין, בין אם אתם אלו ששומרים ובין אם מדובר באורחים שכנראה רואים בערך חמש פעמים בחיים – אני ממליץ לכם על "גו קייטרינג", צרו איתם קשר כאן, ואני מבטיח לכם שלא תתחרטו.